Home Materiały Partnerów Namioty plażowe – sprzęt, bez którego nie udadzą się wakacje nad Bałtykiem 

Namioty plażowe – sprzęt, bez którego nie udadzą się wakacje nad Bałtykiem 

by Magda Pinkwart

Plażowanie nad polskim morzem wymaga odpowiedniego przygotowania. Miejsca słyną z odgradzania się od leżących z boku sąsiadów. Potrzebujesz produktów do wyznaczania granic i ochrony przed nadmiernym działaniem słońca – upalne dni to już nie rzadkość, nawet w polskiej strefie klimatycznej. Najlepiej sprawdzą się namioty plażowe, które są hitem tego sezonu. Sprawdź, jakie wybrać. 

Na rynku można znaleźć wiele modeli, w różnych kolorach, rozmiarach i z dodatkowymi funkcjami. Namioty plażowe nie zajmują wiele miejsca i można je błyskawicznie rozłożyć, są też niedrogie. W dobie wysokiej inflacji i szybko rosnących cen są obowiązkowym wyposażeniem, ponieważ za ich wypożyczenie będziesz słono płacił w nadmorskich kurortach. 

Zalety namiotów plażowych 

Produkty są niezwykle lekkie, a po złożeniu nie zajmują wiele miejsca, co jest ich ogromną zaletą. Są tak zaprojektowane, by dobrze chronić przed słońcem, wiatrem i niesionym przez niego piaskiem. Zabezpieczają także przed chwilowym, ale niezbyt ciężkim opadem, dlatego będą przydatne, jeśli na plaży złapie Cię chwilowe załamanie pogody. Wiele z nich rozkłada się samoczynnie. W środku możesz schować picie i jedzenie, by nie eksponować go na słońcu i trzymać w nim także inne gadżety. Namioty plażowe są idealne, kiedy leżenie na plaży przeznaczasz także na nadrobienie zaległości z lekturą. Pozwalają znaleźć schronienie przed kulminacją lejącego się z nieba żaru i umożliwiają swobodne przebranie się z dala od wścibskiego wzroku sąsiadów. Dzieci zyskują także bezpieczne miejsce do zabawy – namiot plażowy to doskonała alternatywa małego domku. 

Jaki namiot plażowy namiot wybrać?

Przed zakupem zdecyduj o pojemności i kształcie produktu. Namiot plażowy powinien spełniać Twoje potrzeby, więc jeśli chcesz w nim zmieścić wszystkie swoje rzeczy i jednocześnie się w nim schronić, musi być odpowiednio duży. Na rynku dostępne są konstrukcje półotwarte, a nawet wersje, które służą jako pionowe przebieralnie, jednak na polskie plaże, gdzie wiatr często bywa porywisty, przyda się namiot niski, o szerokiej podstawie. Sprawdź ponadto, czy:

  • powłoka namiotu jest wodoodporna i dobrze chroni przed słońcem – namiot plażowy powinien być przewiewny, dlatego zwróć uwagę czy jest wyposażony w elementy zapewniające cyrkulację,
  • ma trwałą konstrukcję – stelaż i sposoby mocowania powinny być odporne na uderzenia wiatru i stabilnie utrzymywać namiot we właściwej pozycji; dobra konstrukcja jest mocna, ale zarazem elastyczna,
  • łatwość rozstawiania – profil im prostszy, tym lepiej; idealne do plażowania są namioty, które same się rozkładają; w ciągu sekundy od wyjęcia z futerału masz gotowe schronienie,
  • wagę – z namiotem plażowym nie pokonujesz długich dystansów, ale nad polskim morzem czasem trudno o parking przy plaży; jeśli masz do niesienia więcej rzeczy, większy ciężar może być kłopotem, dlatego wybieraj lekkie warianty, 
  • kolor – design jest ważny, zwłaszcza jeśli namiot ma być przeznaczony także dla dzieci; odcień jest ważny, jeśli wybierasz się na zatłoczoną plażę, bo z daleka zobaczysz żywą barwę swojego namiotu, a to dobry punkt orientacyjny, zwłaszcza dla maluchów.

Cena klasycznych produktów to przedział dostępny dla każdej kieszeni – zwykle jest to koszt od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Na cenę wpływa marka i wielkość. Lepiej zapłacić ciut więcej i cieszyć się sprawdzonym namiotem plażowym przez co najmniej kilka sezonów. 

Related Articles

Leave a Comment