Home Materiały Partnerów Gdzie spędzić wakacje w 2024 roku?

Gdzie spędzić wakacje w 2024 roku?

by Magda Pinkwart

Organizacja wakacyjnego odpoczynku i opieki dla dzieci to problem wielu rodziców. Brakuje urlopu na wspólny rodzinny wyjazd, a dzieciaki nudzą się w domu. Nie inaczej jest z nastolatkami, które większość wolnego czasu spędzają przed ekranem laptopa albo przed smartfonem. Rozwiązaniem są obozy tematyczne dla dzieci i młodzieży. Okazuje się, że dobrze zorganizowane kolonie letnie z ciekawym programem pobytu to świetny pomysł na wakacje.

Kolonie dla dzieci i młodzieży – ciekawa przygoda czy nuda i tęsknota za domem?

W dzisiejszej rzeczywistości trudno jest zainteresować dzieci czymkolwiek poza klikaniem w klawiaturę i scrollowaniem smartfonów. Tym trudniej jest zaplanować im ciekawe wakacje, zwłaszcza gdy rodzice muszą w tym czasie pracować. Problemem bywa też brak samodzielności dzieciaków i niechęć do podejmowania aktywności fizycznych. Jak temu zaradzić? Przenieść świat wirtualnych rozgrywek i fantastycznych filmów do realu, a konkretnie w mury mrocznych zamczysk i na łono przyrody. Tak właśnie zrobiło Quatronum – marka organizatora wyjątkowych kolonii dla dzieci i młodzieży. Ta wyjątkowość to intrygujący program pobytu, nawiązujący do fabuły fantastycznych filmów i książek, takich jak Harry Potter, Gwiezdne Wojny i Władca Pierścieni. Co więcej, biuro organizujące kolonie dla dzieci, współpracuje z kilkoma zabytkowymi pałacami i zamkami w różnych miejscach Polski. Dzięki temu dzieciaki mogą wybrać nie tylko rodzaj obozu, ale też zamek i region, w którym spędzą kolonie.

Dlaczego warto wysłać dzieci na wakacyjny obóz z Quatronum?

Obozy tematyczne przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 18 lat, zafascynowanej światem fantasy. Program kolonii został tak stworzony, aby wszystkie dzieciaki wracały szczęśliwe, z nowymi zainteresowaniami oraz, aby z sentymentem wspominały wyjazd i niecierpliwie czekały na kolejne wakacje. Obozy tematyczne Quatronum dzielą się na:

  • Szkoła Czarodziejów (Harry Potter) z nauką tajemnych zaklęć, wróżbiarstwa, zielarstwa oraz eksperymentów chemicznych i praw fizyki;  
  • Szkoła Tropicieli (Władca Pierścieni, Wiedźmin), w której obozowicze uczą się podchodów, fechtunku i strzelania z łuku, ćwiczą orientację przestrzenną oraz tworzenie i odczytywanie szyfrów;  
  • Gwiezdna Akademia (Gwiezdne wojny) z programem budowy robotów, prowadzenia eksperymentów fizycznych, warsztatów z mediacji i dyplomacji oraz ćwiczeniami z jujitsu i aikido.

Prócz tego program pobytu na koloniach obejmuje różnego rodzaju gry zespołowe i ćwiczenia sprawnościowe, naukę retoryki, tańca, poznawanie przyrody i zwiedzanie okolicznych atrakcji. Więcej szczegółów na temat oferty kolonii znajdziesz na stronie organizatora pod linkiem https://quatronum.pl Pobyt na koloniach to też nauka samodzielności, okazja do rozwoju nowych zainteresowań, polubienia aktywności fizycznej i poznania nowych przyjaciół.

Obozy młodzieżowe w zamkach warownych – fantastyczna zabawa na świeżym powietrzu

Zachętą do skorzystania z oferty tematycznych kolonii letnich są ciekawe miejscówki w zabytkowych zamkach. Dużą popularnością cieszy się obóz Szkoły Czarodziejów na Zamku Golubskim w Golubiu-Dobrzyniu, a także Gwiezdna Akademia w Zamku Królewskim w Niepołomicach.

Wolicie klimaty obozów harcerskich? Skorzystajcie z opcji wyjazdu na obóz Szkoły Tropicieli w warowni Fort IV w Toruniu. Kolonie w takich miejscach to noclegi w zamkowych komnatach i koszarach wojskowych, zwiedzanie podziemi, wycieczki krajoznawcze, a także smaczne posiłki, przygotowane z ekologicznych produktów.

Quatronum zatrudnia doświadczoną kadrę pedagogów i animatorów zabaw. Dzięki świetnej organizacji i opiece, dzieciaki mają czas wypełniony ciekawymi zabawami, z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa i zdrowej rywalizacji. Projekt obozów tematycznych zakłada ograniczenie dostępu do smartfona do celów kontaktu z rodziną o ustalonej porze. Martwisz się, że Twoje dziecko żyje w wirtualnym świecie? Obawiasz się, że całe wakacje spędzi przed laptopem i konsolą? Jeszcze dziś zarezerwuj miejsce na wakacyjny obóz tematyczny.

Related Articles

Leave a Comment