Home Materiały Partnerów Co to znaczy, że ubezpieczenie podróżne jest rozszerzone o COVID-19?

Co to znaczy, że ubezpieczenie podróżne jest rozszerzone o COVID-19?

by Magda Pinkwart

Pandemia zmieniła wiele aspektów naszego życia. Wpłynęła m.in. na to jak pracujemy, spędzamy czas wolny i podróżujemy. Branża turystyczna musiała zmierzyć się z wieloma wyzwaniami, związanymi np. z zapewnieniem bezpieczeństwa osobom wyjeżdżającym do innych krajów. Zmiany objęły nie tylko warunki przekraczania granic, ale także zakresy ochrony, gwarantowane przez ubezpieczenie podróżne. COVID-19 może przecież powodować szereg zdarzeń, które skomplikują lub uniemożliwią wakacyjny wyjazd. Dlatego też do polis turystycznych wprowadzono dodatkowe rozszerzenia, związane z koronawirusem.

Ubezpieczenie podróżne a COVID-19

Doświadczeni ubezpieczyciele podróży wiedzą, jak ważne jest poczucie pełnego bezpieczeństwa i swobody podczas wymarzonego wyjazdu. Dlatego dobre firmy szybko wprowadziły do swojej oferty zmiany, zapewniające lepszą ochronę przed skutkami pandemii. Pojawiła się możliwość włączenia do polisy roszczeń związanych z koronawirusem. Najczęściej tego typu pakiet jest dodatkową opcją, którą dokupuje się do wybranego ubezpieczenia. Jego cena nie jest wysoka, a zakres ochrony obejmuje szereg zdarzeń związanych z COVID-19.

Decydując się na zakup ubezpieczenia podróżnego (https://www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl/ubezpieczenia/podrozy/koronawirus/) z opisywanym rozszerzeniem można mieć pewność, że w przypadku zachorowania na koronawirusa ubezpieczenie pokryje koszty leczenia i zapewni bardzo przydatną w takiej sytuacji pomoc assistance. Ochrona obejmie nie tylko rachunki za pobyt w placówce medycznej, ale także koszty transportu powrotnego do miejsca zamieszkania. Dobry ubezpieczyciel podróży zagwarantuje również świadczenie w określonej wysokości na wypadek konieczności odbycia niespodziewanej zagranicznej kwarantanny. Polisa pokryje w takim przypadku dodatkowe opłaty za zakwaterowanie, transport czy wyżywienie.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży a COVID-19

W czasie pandemii znacząco wzrosła popularność polisy, która zapewnia zwrot kosztów w przypadku zrezygnowania z wymarzonego wyjazdu lub jego wcześniejszego przerwania. Nic w tym dziwnego – wiele osób może spotkać się z sytuacją, w której pozytywny wynik testu na koronawirusa zmusza do rezygnacji z urlopowych planów. Dysponując odpowiednią polisą, można odzyskać pieniądze, które wcześniej zapłaciło się za rezerwację wakacji.

Często ubezpieczenie kosztów rezygnacji nie musi być uzupełniane dodatkowym rozszerzeniem, uwzględniającym COVID-19. Dobry ubezpieczyciel tego typu zakres ochrony zaproponuje nam w podstawowym pakiecie w ramach aktualnie obowiązującej składki. Co istotne, pieniądze mogą zostać zwrócone nie tylko wtedy, gdy zachoruje osoba kupująca ubezpieczenie, ale także w przypadku, gdy COVID-19 został stwierdzony u współuczestnika podróży lub najbliższego krewnego, który musiał trafić z tego powodu do szpitala.

Related Articles

Leave a Comment