Home Materiały Partnerów Domy i apartamenty wakacyjne na Costa del Sol

Domy i apartamenty wakacyjne na Costa del Sol

by Magda Pinkwart

Nie ma chyba nic lepszego niż wakacyjny wypoczynek w miejscu, gdzie słońce świeci średnio przez 325 dni w roku, temperatura oscyluje w granicach 25°C, a piękne wybrzeże, długości około 180 km, omywane jest przez lazurowe wody Morza Śródziemnego. Właśnie na to możemy liczyć, decydując się na wczasy na Costa Del Sol, czyli hiszpańskiego „Wybrzeża Słońca”, leżącego w południowej Andaluzji.

Wakacje na Costa del Sol – atrakcje

Costa del Sol jest jednym z najpopularniejszych regionów turystycznych Hiszpanii. I nie chodzi tutaj jedynie o piękną pogodę, plaże, liczne kąpieliska, Morze Śródziemne i niezwykle rozbudowaną infrastrukturę wypoczynkową, ale także o wspaniałe pozostałości kultury Maurów, w postaci znanych na całym świecie zabytków. Dlatego też wakacje na Costa del Sol mogą być wspaniałym sposobem zarówno na aktywny, pełen zwiedzania urlop, jak i na wczasy wypoczynkowe, gdzie możemy zdecydować się na jeden ze znanych kurortów np. Torremolinos czy Benalmadena, gdzie pobawimy się, odpoczniemy i zregenerujemy swoje siły.

Do ciekawych atrakcji, jakie czekają na nas w Costa del Sol, zaliczyć można nurkowanie, różnego rodzaju sporty wodne – w tym oczywiście żeglowanie. Miłośnicy windsurfingu także będą zadowoleni. Oprócz tego infrastruktura turystyczna Costa del Sol pełna jest różnego rodzaju klubów, restauracji i lokalnych sklepików z pamiątkami. Do miejsc, które warto odwiedzić w czasie wakacji, należą m. in. Sewilla, Malaga, Marbella i Gibraltar – a stamtąd mamy już rzut beretem do egzotycznego Maroka.

Domy i apartamenty wakacyjne na Cosa del Sol do wynajęcia

Co ciekawe, wczasy na Costa Del Sol możemy spędzić również w wynajętym przez siebie domu lub luksusowym apartamencie. Domy i apartamenty na Costa del Sol dostępne są w atrakcyjnym zakresie cenowym. Prywatna, pięciopokojowa willa z basenem, przepięknym widokiem, która znajduje się w bliskim sąsiedztwie morza, dostępna jest już w granicach kilku tysięcy euro za tydzień. Przy czym dom można wynająć w kilka osób, z przyjaciółmi czy rodziną, co znacząco zmniejsza koszty, a zyskujemy w ten sposób całkowitą prywatność, spokój i swobodę. Co jest nieosiągalne w zwykłym pensjonacie czy hotelu. Apartamenty na Costa del Sol są natomiast nieco tańsze, ich cena to z reguły kilkaset euro za tydzień.

Related Articles

Leave a Comment