Home Materiały Partnerów Czy warto teraz inwestować w kryptowalutę?

Czy warto teraz inwestować w kryptowalutę?

by Magda Pinkwart

Kryptowaluta po raz kolejny stała się jednym z najczęściej omawianych tematów w Internecie. Jak to się stało? Odpowiedź jest prosta – chodzi o kurs bitcoina, a raczej o jego niekontrolowany wzrost. Pod koniec 2020 r. hałas wokół kryptowaluty był porównywalny z wydarzeniami z 2017 r., kiedy nawet babcie rozmawiały o bitcoinie.

Ale czy to oznacza, że pilnie trzeba szukać giełdy Przelicznik Kryptowalut i inwestować swoje oszczędności w kryptowalutę? Spróbujmy teraz odpowiedzieć na to pytanie, podkreślając pięć kluczowych streszczeń:

  1. Inwestowanie w kryptowalutę naprawdę ma sens. Tak, nadal nie jest powszechnie akceptowanym środkiem płatniczym i nie wyróżnia się stabilnością kursu. Każdego roku jednak liczba towarów i usług, które można zapłacić za pomocą kryptowaluty, stale rośnie. A co najważniejsze – nikt nie ma wątpliwości, że portfele kryptowalutowe (pod warunkiem przestrzegania prostych środków bezpieczeństwa) są absolutnie niezawodne.
  2. Przeniesienie wszystkich oszczędności do kryptowaluty nie jest konieczne. Wymiennik https://godex.io/ru pozwala to zrobić w jak najkrótszym czasie i przy korzystnej prowizji. Jeśli chcesz jednak poprawnie zarządzać swoimi pieniędzmi, zaleca się umieszczenie nie więcej niż 10-15% całkowitych oszczędności w kryptowalutach. Właśnie o tych liczbach mówią czołowi światowi eksperci ze świata finansów, a nie ma powodu, aby im nie ufać.
  3. Nie skupiaj się tylko na bitcoinie. Tak się składa, że wiele osób w ogóle nie zna innych kryptowalut. One są, a ich liczba tylko rośnie. Przeanalizuj rynek, aby znaleźć coś sprawdzonego, a jednocześnie wystarczająco obiecującego. Nie będzie tu porad – to temat na osobny artykuł.
  4. Uważnie śledź wiadomości strefy. Tutaj przyjdą z pomocą strony tematyczne i społeczności w sieciach społecznościowych. Pomogą one uzyskać dostęp do wszelkich informacji ze sprawdzonych źródeł. Na przykład będziesz na bieżąco z prognozami dotyczącymi dalszego wzrostu/spadku kursu konkretnej kryptowaluty. Na podstawie tych danych możliwe będzie podjęcie decyzji w zakresie racjonalności inwestycji pierwotnych/dalszych.
  5. Nie bój się wypłacić pieniędzy. Inwestycje w kryptowaluty nie muszą być długoterminowe. Jeśli martwisz się, że kurs może spaść lub po prostu potrzebujesz pieniędzy – ponownie skorzystaj z usług wymiennika. W razie potrzeby inwestycje w przyszłości można powtórzyć. Pod tym względem wszystko stało się teraz znacznie prostsze niż jeszcze kilka lat temu.

Podsumowując możemy stwierdzić, że inwestycje w kryptowalutę na początku 2021 roku mogą rzeczywiście przynieść znaczne korzyści. Ale teraz lepiej nie myśleć o miningu. I do tego są trzy dobre powody:

  • Wydobywanie kryptowaluty staje się coraz trudniejsze. Jest to szczególnie ważne, jeśli zdecydujesz się inwestować w bitcoin. Było ich niewiele w 2017 roku, a teraz pozostało jeszcze mniej.
  • Karty graficzne drożeją. Wzrost kursu kryptowaluty zawsze powoduje wzrost cen komponentów komputerowych. Tym razem ceny jednak biją wszelkie rekordy, co sprawia, że mining jest absolutnie nieopłacalny. Ponadto, oprócz kart graficznych, będziesz musiał zapłacić za prąd.
  • W strefie jest wielu profesjonalistów. Dawno minęły czasy, kiedy amatorzy zajmowali się wydobyciem, którzy gromadzili farmy w pokojach i garażach. Teraz rynek został zajęty przez prawdziwe rekiny, które nie pozwalają na ich terytorium przybyszów. Lepiej ewoluuj w kierunku inwestowania w kryptowalutę lub rozważ operacje związane z jej kupnem i sprzedażą.

Powodzenia!  

Related Articles

Leave a Comment