Home Materiały Partnerów Dlaczego warto kupić dziecku smartwatch?

Dlaczego warto kupić dziecku smartwatch?

by Magda Pinkwart

Na rynku pojawiają się coraz to nowsze gadżety i to nie tylko dla dorosłych i młodzieży, ale też dla dzieci. Jednym z nich jest smartwatch, który zyskał już sporą popularność u osób w różnym wieku. Dorośli wykorzystują go głównie do monitorowania codziennej aktywności i utrzymywania kontaktu z innymi. Czy taki gadżet może przydać się pociechom? Jakie korzyści wynikają z jego posiadania? W tym artykule poznasz argumenty przemawiające za zakupem smartwatch dla dzieci.

Gwarancja lepszego bezpieczeństwa

Osoby, które są przekonane do zakupu i zastanawiają się, jaki smartwatch dla dziecka wybrać, zdają sobie sprawę z zalet takiego urządzenia. Wśród jego atutów najważniejsze jest to, że stanowi gwarancję bezpieczeństwa. Smartwatche są wyposażone w nadajniki GPS, które z precyzją określają aktualne położenie dziecka. Rodzic może szybko sprawdzić, gdzie znajduje się jego pociecha i upewnić się, że jest bezpieczna. GPS przydaje się też wtedy, kiedy maluch dzwoni z prośbą o pomoc, ale nie jest w stanie wskazać, gdzie dokładnie się znajduje. Dorośli są też w stanie kontrolować, gdzie bawi się dziecko. W smartwatchach dostępne są różne ciekawe funkcje, w tym geosiatka. W aplikacji ustawia się, na jakim obszarze dziecko może spokojnie się bawić, a kiedy wyjdzie poza wyznaczony teren, rodzic zostanie o tym poinformowany i będzie mógł odpowiednio zareagować. To przydatna funkcja np. wtedy, kiedy blisko miejsca zamieszkania znajduje się rzeka albo tory. 

Mając na uwadze bezpieczeństwo, nie można też nie wspomnieć o przycisku SOS. Ta funkcja okazuje się niezastąpiona w momencie zagrożenia. Kiedy dziecko jest zestresowane i odczuwa strach, trudno mu się uspokoić i działać racjonalnie. Wybieranie numeru do rodziców może okazać się za trudne. Dziecko mające smartwatch wystarczy, że naciśnie odpowiedni przycisk, a zegarek wyśle stosowany komunikat do rodziców. W urządzeniach zwykle można ustawić kilka osób, do których takie powiadomienie jest przesyłane. To zwiększa szansę na to, że jakiś dorosły będzie w stanie odpowiednio szybko zareagować.

Wysoka jakość wykonania

Za zakupem smartwatcha dla dziecka przemawia też jego wysoka jakość wykonania. Oczywiście nie jest to cecha wyróżniająca każdy sprzęt, ale kupując rozsądnie i mając dobre rozeznanie na rynku, można wybrać naprawdę solidne urządzenie. Sporo dostępnych na rynku zegarków jest zabezpieczonych przed zachlapaniem, więc dziecko może się w nich kąpać, nie trzeba się też obawiać, że podczas deszczu sprzęt nie będzie działał tak, jak powinien. Producenci smartwatchy dla dzieci zdają sobie sprawę z tego, że gadżet musi być wytrzymały i wykazywać ponadprzeciętną odporność na uszkodzenia.

Możliwość komunikacji

Dobrej jakości smartwatche, podobnie jak smartfony, pozwalają swobodnie komunikować się z innymi. Poprzez urządzenie można wysyłać krótkie, kilkusekundowe wiadomości głosowe. Dodatkowo po instalacji karty SIM w urządzenie możliwe jest dzwonienie. Na smartwatchu można zapisać kilka numerów, które dziecko będzie mogło w łatwy wybrać. Nie ma obaw o to, że zegarek będzie rozpraszał dziecko tak samo, jak smartfon, tym bardziej że tryb dzwonienia można dezaktywować np. na czas lekcji.

Wygoda użytkowania

Popularność telefonów sprawia, że rodzice zastanawiają się, czy nie lepiej zainwestować w smartfona, zamiast wydawać pieniądze na bądź co bądź mniej funkcjonalny zegarek. Zakup smartwatcha wydaje się rozsądniejszy pod tym względem, że tego typu gadżet nie zabiera dziecku tyle czasu. Nie ma na nim gier, nie da się oglądać filmów i przeglądać stron internetowych. Tym samym nie ma obawy o to, że maluch swój wolny czas będzie spędzał na wpatrywaniu się w ekran. Ponadto smartwatche są zdecydowanie mniejsze od telefonów i nosi się je jak zegarek.

Możliwość monitorowania aktywności

Nie można zapominać o tym, że smartwatche dają też możliwość monitorowania codziennej aktywności. W obecnych czasach, kiedy sporo dzieci spędza wolne chwile przed komputerem, dbałość o odpowiednią dawkę ruchu jest bardzo ważna. Rodzic może łatwo kontrolować to, czy dziecko w ciągu dnia rusza się tyle, ile powinno, a jeśli nie, może zaproponować jakieś rozwiązania.

fot: materiały partnera

Related Articles

Leave a Comment