Home Materiały Partnerów Niezbędne wyposażenie na każdym kempingu

Niezbędne wyposażenie na każdym kempingu

by Magda Pinkwart

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się na kemping, warto zadbać o to, aby zabrać ze sobą podstawowe wyposażenie. Oprócz samego namiotu czy przyczepy kempingowej, konieczne jest spakowanie takich elementów wyposażenia, bez których nie zorganizujesz udanej wyprawy na kemping.

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się na kamping, warto zadbać o to, aby zabrać ze sobą podstawowe wyposażenie. Oprócz samego namiotu czy przyczepy kempingowej, konieczne jest spakowanie takich elementów wyposażenia, bez których nie zorganizujesz udanej wyprawy na kemping. Co zatem koniecznie trzeba mieć na kempingu? Jakie wyposażenie zabrać ze sobą?

Niezależnie od tego w jaki sposób chcesz spędzić czas na polu biwakowym, niektóre elementy wyposażenia powinny pozostać bez zmian ze względów praktycznych. Oprócz tego, że na kemping warto spakować ubrania dostosowane do pogody, środki higieny osobistej czy kosmetyki zabezpieczające wszystkich uczestników wyprawy przed owadami, warto zadbać o to, aby w samochodzie czy kamperze znalazły się takie elementy, bez których kemping się nie odbędzie.

Do podstawowego wyposażenia każdego kempingu należą:

  • składane meble turystyczne,
  • kuchenka turystyczna lub palniki,
  • niezbędne akcesoria do gotowania i spożywania posiłków,
  • kubki termiczne lub bidony,
  • dodatkowe akcesoria do wypoczynku – na przykład hamak.

Wszystkie te artykuły powinny znaleźć się na check liście osoby planującej udany wypad na kemping. W ten sposób zadbasz o komfort wszystkich uczestników, a także sprawisz, że kemping będzie naprawdę udanym sposobem na odpoczynek.

Pamiętaj o kuchni turystycznej

Obecnie oferta kuchenek turystycznych jest ogromna! Miłośnicy kempingu, którzy preferują przyrządzanie posiłków na łonie natury zamiast wizyt w lokalnych restauracjach, zawsze powinni mieć ze sobą jedną z wielu rodzajów kuchenek turystycznych w swoim bagażu. To na niej będą w stanie przygotować ciepłą herbatę czy kawę, a także śniadanie czy szybki obiad, dbając jednocześnie o wszystkich uczestników wyprawy. Dlatego jeśli organizujesz wyjazd na kemping nie zapomnij o kuchence turystycznej.

Ciekawą opcją są kuchenki kempingowe dwupalnikowe z prostą możliwością wymiany butli gazowej. Kupić można również kuchenki jednopalnikowe czy kompaktowe kuchenki kieszeniowe.

Meble turystyczne – składane czy dmuchane?

Na kempingu nie można zapomnieć o strefie dziennej, gdzie znajdą się wszystkie niezbędne meble turystyczne. Na polach kempingowych można znaleźć miejsca, gdzie na spokojnie każdy będzie mógł zjeść śniadanie czy obiad, ale warto pamiętać o tym, że są one bardzo często zajęte. Aby uniknąć przykrego rozczarowania warto zainwestować w składane lub dmuchane meble turystyczne.

Ciekawym rozwiązaniem są składane komplety mebli. Najczęściej można kupić w komplecie stół oraz kilka krzeseł, które po złożeniu nie zajmują dużo miejsca. Obecność mebli turystycznych na naszym stanowisku kempingowym z pewnością pozwoli na maksymalne cieszenie się wypoczynkiem. Jeśli w planach jest dłuższy pobyt w jednym miejscu, warto zabrać ze sobą dmuchane sofy czy fotele, na których wszyscy uczestnicy wspólnie się zrelaksują.

Super opcją jest również zabranie ze sobą hamaka, który na wielu polach namiotowych bez problemu można rozwiesić na drzewach lub specjalnych palikach.

Bidony, termosy i kubki termiczne – dlaczego są niezbędne?

Pogoda na wyjazdach potrafi być zmienna, dlatego warto mieć ze sobą komplet termosów lub kubków termicznych. Nowoczesny sprzęt kempingowy tego typu utrzymuje ciepło napoju przez wiele godzin, przez co w przypadku braku możliwości zagotowania wody na herbatę czy kawę, doskonale się sprawdzi. Będąc w roli organizatora warto pamiętać o takich akcesoria, które w niektórych momentach mogą okazać się niezbędne.

Akcesoria do gotowania na kempingu

Do podstawowego wyposażenia każdej wyprawy kempingowej należą również wszelkiego rodzaju akcesoria do gotowania i naczynia do spożywania posiłków. Warto zatem zabrać ze sobą chociaż jeden garnek czy patelnię, na której będziemy gotowali. Ważne, aby akcesoria do gotowania były wykonane z materiałów, które pozwolą na postawienie ich na kuchence turystycznej.

Na kempingu niezbędne będą również naczynia, w których każdy z uczestników będzie spożywał posiłek. Koniecznie zatem na każdej wyprawie nie może zabraknąć menażek czy kompletów talerzy i sztućców.

Obecnie wszyscy, zarówno miłośnicy kempingowych wyjazdów, jak i osoby dopiero zaczynające przygodę w biwakowaniu, powinni zaopatrzyć się w niezbędne wyposażenie każdego kempingu. Bez większości tych akcesoriów trudno jest zorganizować udaną wyprawę, podczas której wszyscy odpoczną i się zrelaksują.

Related Articles

Leave a Comment