Home Materiały Partnerów Pobyt nad morzem podczas ferii zimowych

Pobyt nad morzem podczas ferii zimowych

by Magda Pinkwart

Czas ferii zimowych zbliża się wielkimi krokami, dlatego wiele rodzin rozpoczyna już poszukiwania odpowiedniego miejsca na wypoczynek z bliskimi. Często obiera się kierunek górski, ale nie jest to zasadą, warto czasami udać się w przeciwną stronę, czyli nad morze. Wystarczy przez chwilę zastanowić się nad mnóstwem atrakcji, które czekają tam na turystów.

Ferie nad morzem? Dlaczego nie!

W większości polskich miast smog stanowi jeden z największych problemów współczesności, negatywnie wpływa na wszystkie organy oraz ogólną odporność organizmu. Dodatkowo, takie zanieczyszczenia prowadzą do poważnych problemów zdrowotnych, może zostać zdiagnozowana astma, czy inne dolegliwości układu oddechowego. Wybierając ferie nad morzem o tym problemie można na spokojnie zapomnieć, co z pewnością docenią i dorośli i dzieci. Długie spacery zimą nad morzem są wówczas bezpieczne dla organizmu i prozdrowotne, świeże powietrze jest zagwarantowane. Kolejną zaletą wyjazdu nad morze w trakcie ferii jest duże stężenie jodu o tej porze roku, podobnie jak jesienią. Skutki niedoboru tego pierwiastka mogą być bardzo dotkliwe i prowadzić do problemów z tarczycą, czy zaburzeń w prawidłowym funkcjonowaniu innych organów. Cenną informacją jest również fakt, że Morze Bałtyckie ma większą zawartość jodu niż choćby Morze Śródziemne i inne zbiorniki w cieplejszych regionach. Ferie nad morzem to szansa na prawdziwy odpoczynek, nie tylko od obowiązków zawodowych i szkoły. To również oddech od zgiełku, tłumów turystów i możliwość delektowania się niczym niezmąconymi ciszą oraz spokojem. Po sezonie letnim plaże pustoszeją, powstają dzięki temu idealne warunki do spędzenia czasu wyłącznie z rodziną. Taki spokój ma bardzo pozytywny wpływ na poprawę nastroju i ogólne samopoczucie psychiczne.

Idealne zimowe warunki nad morzem

Nadmorskie zachody słońca są przepiękne, ich miłośników z pewnością zachwyci również zimowa aura panująca w tamtejszych miejscowościach. Na turystów czekają wówczas wręcz bajkowe krajobrazy, które powinno się uwiecznić na fotografiach. Zaśnieżone plaże, dryfujące kry lodu i pokryte szronem drzewa – trudno zdecydować co bardziej urzeka. Ferie nad morzem – https://hoteldivaspa.pl/oferty-specjalne/ferie-zimowe-nad-morzem – to ponadto doskonała okazja do zbierania wyjątkowych egzemplarzy bursztynów, które są wyrzucane przez fale po sztormach. Najwięcej takich skarbów można znaleźć na plażach Zatoki Gdańskiej, to prawdziwa gratka dla profesjonalnych poszukiwaczy. Nadmorski zimowy wypoczynek to jedno, po drugiej stronie barykady znajduje się zdrowy tryb życia, czyli aktywności, o których nie można zapominać podczas wyjazdu. Wśród nich nie powinno zabraknąć między innymi nordic walkingu, joggingu, oraz nart biegowych, a ciekawym doświadczeniem może być morsowanie w lodowatej wodzie. To ostatnie dedykuje się wyłącznie osobom odważnym, które chcą przekonać się na własnej skórze jakie emocje i odczucia temu towarzyszą. Ferie nad morzem to poza tym sposób na oszczędności, ponieważ noclegi są zdecydowanie tańsze niż w sezonie letnim. Wiele hoteli przygotowuje na czas zimowy specjalne oferty dla całych rodzin.

Related Articles

Leave a Comment