Home Materiały Partnerów Ciążowa sesja fotograficzna jak się na to przygotować?

Ciążowa sesja fotograficzna jak się na to przygotować?

by Magda Pinkwart

Z roku na rok sesje ciążowe cieszą się coraz to większą popularnością. Nic w tym dziwnego, skoro te kilka miesięcy oczekiwania na dziecko to wyjątkowy w życiu kobiety etap.

W jednym ciele zaczynają bić dwa serca, a z każdym kolejnym trymestrem czujesz ruchy maleństwa coraz bardziej. Ciąża to również bardzo emocjonujący okres, warto więc utrwalić je w pamięci na dłużej. Nie obejdzie się więc bez wizyty u fotografa, który pomoże nam uchwycić ten piękny moment na zdjęciach. Warto również wykazać się stuprocentowym zaufaniem i pozostawić mu wybór scenerii, czy światła. Przyszła mama i tak będzie miała wiele na głowie – przygotowanie się do sesji to nie lada wyzwanie! Dlatego z myślą o Was, powstał ten krótki poradnik.

Sesja ciążowa – jak się przygotować?

Na sesje ciążową najlepiej wybrać się pomiędzy 28 a 34 tygodniem ciąży. To właśnie wtedy brzuszek staje się widoczny, a przyszła mama może się jeszcze swobodnie się poruszać. To bardzo ważne – dobre samopoczucie wpłynie na efekt sesji. Dobrze jest zrobić również mały research i poszukać w Internecie inspiracji do zdjęć – chociażby co do stylizacji.

Aby uzyskać oczekiwany efekt, warto zabrać ze sobą kilka swoich ubrań – najlepiej takich, w których czujesz się komfortowo i wiesz, że dobrze wyglądasz. Nie zaszkodzi zabrać również rzeczy casualowych – pary jeansów, koszulki, itp. To samo dotyczy przyszłego taty. Ważne jest nie tylko to co widać, ale i bielizna którą masz na sobie. Zbyt ciemny stanik może prześwitywać, w związku z czym lepiej zabrać ze sobą kilka wariantów kolorystycznych, w tym bieliznę gładką. Nie można też zapomnieć o tym, by ubrania były wyprasowane. Pod żadnym pozorem lepiej nie zabierać z sobą:

  • ubrań w paski, kropki, prążki
  • koszulek z napisami

Twarz, włosy, paznokcie…

Przed wykonaniem zdjęć dobrze jest się udać do makijażystki. Jeżeli chcesz mieć pewność, że w trakcie zdjęć makijaż nie zacznie Ci spływać z twarzy, nie można tego zbagatelizować. Niestety kosmetyki, których używa się na co dzień, nie są przystosowane do światła lamp błyskowych, w związku z czym makijaż zaniknie na zdjęciach. Warto również nałożyć go więcej, aczkolwiek lepiej nie eksperymentować z brokatem lub nadmiarem rozświetlacza.

Dobra fryzura jest gwarancją udanych zdjęć. Dlatego warto zadbać o pofarbowanie odrostów oraz wymodelowanie włosów. Do studia nie powinno się także przychodzić ze związanymi włosami – to można zrobić w trakcie sesji. Kobiety w rozpuszczonych włosach wychodzą na zdjęciach o wiele lepiej. W przypadku owłosienia na innych częściach ciała – najlepszym rozwiązaniem jest się go pozbyć całkowicie. Tym bardziej, jeżeli planujesz sesję ciążową w bieliźnie.

Zadbane dłonie są naszą wizytówką, a w przypadku sesji ciążowych – odgrywają one ważną rolę. Przyszli rodzice na wielu zdjęciach układają dłonie na brzuszku – trzeba więc zadbać o ich dobry wygląd. Jeżeli korzystasz z usług manicurzystki warto poprosić ją o wykonanie klasycznego, francuskiego manicure. Odradza się natomiast eksperymentowania z wieloma odcieniami jednocześnie oraz stosowania lakierów o intensywnych, neonowych kolorach. Jeśli natomiast nie malujesz paznokci na co dzień – odśwież ich wygląd nakładając na nie warstwę bezbarwnego lakieru. 

W trakcie sesji – bądź sobą

Przede wszystkim poddaj się dobremu nastrojowi i się nie stresuj. Słuchaj również sugestii fotografa, który z pewnością podpowie Ci w jakiej pozycji wyglądasz najlepiej. Odradza się wymuszonych, sztucznych poz oraz robienia dziubków jak do selfie. Uśmiechaj się, bądź naturalna. Zadbaj o prostą postawę, a w razie wątpliwości zawsze pytaj. W przypadku posiadania jakiś kompleksów dobrze jest o nich wspomnieć na samym początku. Podniesie to Twoje poczucie komfortu, a przede wszystkim będzie cenną wskazówką, która ułatwi fotografowi zadanie.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem CEWE.

Related Articles

Leave a Comment