Home Materiały Partnerów Ubezpieczenie na narty do Czech – jakie wybrać?

Ubezpieczenie na narty do Czech – jakie wybrać?

by Magda Pinkwart

Sezon narciarski rozpoczął się już na dobre. Czechy są jednym z najczęściej wybieranych przez rodaków kierunków na zimowe wyjazdy. Tamtejsze stoki – jak każdego roku – potrafią nas kusić idealnymi naturalnymi warunkami, nowoczesną infrastrukturą, oraz przystępnymi cennikami. Jak przygotować się na wyjazd na narty do Czech (więcej na www.polisanarciarska.pl)?

W ferworze wielu przygotowań do wyjazdu zimowego łatwo możemy zapomnieć, iż narciarstwo jest tak naprawdę niebezpieczną dyscypliną sportową. Warto zatem dowiedzieć się, w jaki sposób wybrać odpowiednie ubezpieczenie narciarskie do Czech, żeby ze swojej podróży przywieźć tylko doskonałe wspomnienia. 

Dlaczego trzeba posiadać polisę ubezpieczeniową na wyjazd na narty do Czech? 

Na terytorium Czech, można skorzystać z EKUZ (Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego). Sporo narciarzy zastanawia się zatem, czy w ogóle narciarskie ubezpieczenie na wyjazd do Czech będzie niezbędne. Odpowiedź jest w tym przypadku jak najbardziej twierdząca. Wyłącznie polisa narciarska będzie w stanie zapewnić narciarzowi pakiet pełnej ochrony. Tymczasem opieranie się tylko na Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego związane jest naprawdę z wieloma różnymi ograniczeniami, takimi jak chociażby te wymienione poniżej.

Karta EKUZ nie zapewni pokrycia między innymi: 

  • kosztów przewiezienia zwłok,
  • rekompensaty za zgubiony bagaż albo też opóźniony lot,
  • kosztów medycznego transportu śmigłowcem do kraju,
  • kosztów górskiego ratownictwa,
  • kosztów leczenia w prywatnych placówkach – z karty możemy skorzystać wyłącznie w placówkach, które posiadają podpisaną umowę z instytucją będącą odpowiednikiem polskiego NFZ w wybranym kraju. 

Warto także podkreślić, iż statystyki pokazują, że około 5 procent narciarzy jeżdżących na czeskich stokach ulega różnym wypadkom, mniej albo bardziej poważnym. To niezbyt wiele, w porównaniu do stoków francuskich czy też austriackich. Trzeba jednakże mieć na uwadze, iż czeskie kurorty są dużo mniejsze. Warto zatem dmuchać na zimne i nie podejmować się zbytniego ryzyka. 

Intensywnie, krótko, aczkolwiek z odpowiednim ubezpieczeniem

Jak zostało to ujęte w statystykach, większość spośród wypadków mających miejsce na nartach, zdarza się na początku wyjazdów, w czasie pierwszego oraz drugiego dnia. Nic w tym dziwnego, bowiem po długiej przerwie ciężko będzie wrócić szybko do odpowiedniej formy. Do tego dochodzi następny czynnik – jeżeli nasz pobyt na nartach jest dosyć krótki, pragniemy wykorzystać maksymalnie tenże czas. A wówczas nie jest zbyt trudno o wypadek. 

Ubezpieczenie jednodniowe na narty 

Być może nie zdajemy sobie sprawy z tego, ale wcale nie musimy wykupić ubezpieczenia na miesiąc czy tydzień. Czasy uległy zmianie. Rynek ubezpieczeniowy ciągle stara się dopasować do potrzeb klientów. Dzisiaj możemy wykupić ubezpieczenie na jeden, konkretny dzień. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/jednodniowe-ubezpieczenie-narciarskie. Ponadto żyjemy na szczęście w takich czasach, iż polisę możemy wykupić wygodnie bez konieczności wychodzenia z domu w internecie. 

Related Articles

Leave a Comment