Home Materiały Partnerów Sprawdź, jakie obrazy do salonu warto wybrać, by odmienić wystrój

Sprawdź, jakie obrazy do salonu warto wybrać, by odmienić wystrój

by Magda Pinkwart

Udekorujmy salon, żeby prezentował się efektownie i stylowo. Postawmy na ścienne ozdoby, dzięki którym w oka mgnieniu odświeżymy dotychczasowy wygląd przestrzeni. Przyciągający oko wzór zmieni o wiele więcej, niż sądzimy. A jeśli nie mamy pomysłu, jakie przedstawienie zawiesić na ścianie, posłuchajmy rad eksperta od aranżacji wnętrz z Myloview.pl. 

Do dekorowania wnętrz warto podejść z fantazją i otwartym umysłem. Zapomnijmy o tym, co jest modne i nie trzymajmy się kurczowo stylistycznej jedności. Oryginalny wystrój to taki, który zaskakuje niecodziennym potraktowaniem przestrzeni. Oczywiście, całość aranżacji musi się dobrze prezentować, ale to nie znaczy, że nie możemy postawić na eklektyczne połączenia czy kontrastujące zestawienie kolorystyczne, które sprawi, że pokój nabierze pazura. – oto, co powiedział nam ekspert.  

Co to oznacza w praktyce? To, byśmy sięgali po niebanalne rozwiązania. Nawet, gdy wybieramy obrazy do salonu, znajdźmy wzór inni niż wszystkie, gdy chcemy nadać stylizacji nowej jakości, nie bójmy się wybrać odważnej abstrakcji, nawet jeśli nie jesteśmy koneserami sztuki. Poniżej znajduje się garść pomysłów, które staną się dobrym punktem wyjścia do zaplanowania metamorfozy swojego salonu. 

Świat egzotycznej przyrody

obrazy do salonu
Egzotyczny obraz do salonu

Jeśli urlop spędzony gdzieś w ciepłych krajach to dla nas za mało, by nacieszyć się innym klimatem, wprowadźmy egzotyczną atmosferę do naszego mieszkania za pomocą odpowiednich dekoracji. Pod lupę weźmiemy pełne elegancji obrazy do salonu. Kwiaty o tropikalnym pochodzeniu to z pewnością dobry sposób na wprowadzenie wakacyjnej i beztroskiej aury, ale my chcemy pójść w nieco innym kierunku. Oto, co wybrał dla nas ekspert:

Będzie to obraz idealny do salonu urządzonego w stylu glamour. Ilustracja, którą wybrałem, przedstawia bowiem egzotyczne ptaki skrywające się wśród zarośli. Kompozycja pełna jest harmonii, a kolorystyka, choć wyrazista, ani trochę krzykliwa czy pstrokata. Całość prezentuje się szykownie i stylowo, a jednocześnie pozwala nam poczuć egzotyczną atmosferę. Taki obraz zawieszony nad welurową sofą w kolorze butelkowej zieleni, pudrowego różu lub granatu będzie dosłownie zapierał dech w piersiach.    

Widok na unikalny pejzaż 

Obrazy do salonu
Obraz do salonu krajobraz

Obok floralnych motywów dekoracyjnych do najpopularniejszych wzorów z pewnością można zaliczyć pejzaże i malownicze widoki. I w tym wypadku również warto poszukać przedstawień, które odznaczają się czymś wyjątkowym. Zamiast malowniczego wybrzeża czy nastrojowej leśnej polany znajdźmy krajobraz inny niż wszystkie – taki, którego nie spodziewamy się ujrzeć w salonie. Co to może być? Oto wskazówka eksperta:

Doskonałym przykładem może być widok ukazujący erupcję wulkanu znajdującego się gdzieś na jednej z egzotycznych wysp lub fotografia wąskiego korytarza skrywającego się w Wielkim Kanionie w Stanach Zjednoczonych. Element zaskoczenia to także ciekawy sposób na ozdobienie wystroju.   

Dodajmy jeszcze, że ważne jest nie tylko to, co będzie przedstawione na płótnie, ale także to, w jaki sposób. Do wyboru jest bowiem nie tylko fotografia, ale także delikatny malunek akwarelami, na przykład w japońskim stylu, lub pełna ekspresji kompozycja przypominająca malarstwo olejne.

Dzieło z muzeum sztuki 

Obraz do salonu – Słoneczniki reprodukcja

Świetnym źródłem inspiracji mogą być dla nas słynne dzieła artystów, które na co dzień znajdują się w muzeach na całym świecie. Jeśli bliskie naszemu sercu jest jakieś arcydzieło niemożliwe do kupienia, a kochamy na nie patrzeć, bo nas uspokaja lub pozytywnie nastraja, zafundujmy sobie wysokiej jakości reprodukcję. Taka ozdoba, możemy być pewni, nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie zachwycać. Dobra sztuka jest przecież ponadczasowa. „Słoneczniki” van Gogha, „Wielka fala w Kanagawie” Hokusaia, a może „Sen” Picassa? Ekspert ma dla nas jeszcze inny pomysł:

W tym roku wróciła moda na antyk. Starożytne greckie rzeźby pojawiają się we wnętrzach pod postacią plakatów i obrazów, a także odpowiednio uformowanych wazonów czy płaskorzeźb. Ciekawym pomysłem będzie więc obraz ukazujący wykutą w marmurze mitologiczną postać. Dzieło  nie musi pochodzić ze starożytności – możemy zainspirować się renesansem lub klasycyzmem.   

Odważna abstrakcja

obraz do salonu
Abstrakcyjny obraz do salonu

Kwiaty, pejzaże, dzieła znanych mistrzów – a gdyby tak kompozycje, które zawiesimy w dziennym pokoju nie przedstawiały niczego konkretnego? Gdyby były po prostu zestawieniem różnych kształtów i kolorów, które choć nie ukazują znanych nam obiektów, prezentują się efektownie same w sobie? Takie są właśnie nowoczesne obrazy do salonu w postaci abstrakcji. Zaletą takiego wzoru jest to, że zawsze dobrze wygląda bez względu na panujące trendy, ponieważ abstrakcja rządzi się swoimi prawami. – wyjaśnił nam specjalista z Myloview.

Tym, co zasługuje na uwagę, jest fakt, że nie tylko w nowoczesnej stylizacji sprawdzi się taka dekoracja. Choć może się nam wydawać, że oderwaną od rzeczywistości kompozycję możemy zawiesić jedynie w minimalistycznej czy industrialnej stylizacji, to prawda jest taka, że geometryczne wzory będą pasować jak ulał także do wystroju retro. Abstrakcyjne dzieła powstawały bowiem już od początku XX wieku. 

Choć mogłoby się wydawać, że obraz to tylko dodatek do wystroju wnętrza, okazuje się, że zmieni więcej, niż myślimy. Stanie się biletem do najszybszej metamorfozy salonu, a my zyskamy w ten sposób błyskawicznie odświeżoną przestrzeń. 

Related Articles

Leave a Comment