Home Materiały Partnerów Gdzie warto wybrać się na narty?

Gdzie warto wybrać się na narty?

by Magda Pinkwart

Tegoroczna zima jest inna pod wieloma względami. W związku z rozpowszechniającą się pandemią koronawirusa i kolejnymi etapami lockdownu zostały zamknięte stoki narciarskie.

Na szczęście od 12 lutego można ponownie oddać się białemu szaleństwu, aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu i przede wszystkim pojeździć do woli na nartach lub snowboardzie. Gdzie warto wybrać się na narty? Wyjątkowym i zarazem idealnym miejscem do tego jest Ośrodek Narciarski „Szwajcaria Bałtowska” (woj. świętokrzyskie)! 

Otwarcie stoków narciarskich

Ostatnie tygodnie, żeby nie powiedzieć miesiące były niezwykle trudne dla osób, które uwielbiają w okresie zimowym korzystać ze stoków narciarskich i praktycznie do utraty sił jeździć na nartach lub snowboardzie. Wszystkie stoki narciarskie w naszym kraju zostały bowiem zamknięte. Na szczęście dla narciarzy i miłośników białego szaleństwa zaświeciło przysłowiowe słońce. Decyzją rządu od 12 lutego 2021 roku wszystkie stoki narciarskie w Polsce zostały ponownie otwarte. Co ważne, śniegu nie brakuje, trasy zjazdowe są bardzo dobrze przygotowane. Nie pozostaje nic innego, jak przygotować odpowiedni strój, sprzęt i wybrać dobrą miejscówkę do jazdy na nartach. W tym miejscu, należy podkreślić, iż wybór stacji narciarskiej ma ogromne znaczenie. Nie zawsze trzeba decydować się na najbardziej popularne i znane lokalizacje, ponieważ tam najprawdopodobniej stoki będą wręcz oblegane przez turystów. Dla własnej wygody i komfortu, warto znaleźć nieco mniejszy ośrodek narciarski, który wcale pod względem poziomu nie odbiega od tych powszechnie znanych, a wielokrotnie może pochwalić się jeszcze lepszym standardem i udogodnieniami. 

Ośrodek Narciarski Szwajcaria Bałtowska

Świetnym miejscem, gdzie można jeździć na nartach jest Ośrodek Narciarski „Szwajcaria Bałtowska”, położony w Bałtowie w województwie świętokrzyskim. To integralna część Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego w Bałtowie. Narciarze mają do wyboru, aż pięć tras zjazdowych o łącznej długości 2500 metrów. Do tego dwa wyciągi orczykowe, czteroosobową kolej liniową krzesełkową. Na terenie „Szwajcarii Bałtowskiej” działa także SNOWPARK dla zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów. Dzięki nowoczesnemu systemowi naśnieżania, regularnemu ratrakowaniu tras i sztucznemu oświetleniu z tras narciarskich można korzystać do późnych godzin wieczornych.

Szkółka narciarska i snowboardowa

Nie potrafisz jeździć na nartach, ale chcesz się nauczyć? Zależy ci, aby twoje pociechy spróbowały nowej aktywności sportowej? Żaden problem. W stacji narciarskiej w Bałtowie działa szkółka narciarska i snowboardowa. Można skorzystać z oferty zajęć indywidualnych lub szkoleń grupowych. Dzięki profesjonalnemu podejściu kadry instruktorskiej, naprawdę w krótkim czasie można opanować technikę jazdy na nartach lub snowboardzie. 

Wypożyczalnia sprzętu 

Wiele osób rezygnuje z jazdy na nartach czy snowboardzie z powodu braku sprzętu, tłumacząc iż z jego zakupem wiążą się wysokie nakłady finansowe. Nie trzeba mieć własnego sprzętu, aby oddać się białemu szaleństwu. Wystarczy skorzystać z wypożyczalni sprzętu przy stacji narciarskiej „Szwajcaria Bałtowska”. Posiada ona aż 1620 kompletów nart oraz 630 desek snowboardowych. Buty dostępne są w rozmiarach 23-52. Sprzęt można wypożyczyć na określoną ilość godzin (3h, 4h, 5h) lub dni (1-7 dni).

Atrakcje w „Szwajcaria Bałtowska” 

Ośrodek Narciarski „Szwajcaria Bałtowska” to stacja narciarska wyjątkowa pod wieloma względami. Można do woli zjeżdżać na nartach lub snowboardzie po kilku trasach. Wypożyczyć sprzęt – jeśli nie posiadamy swojego. Ponadto można skorzystać z oferty szkółki narciarskiej i snowboardowej, która zajmuje się nauką narciarstwa, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zastanawiasz się, gdzie wyjechać na narty z dziećmi? Lepszego miejsca niż „Szwajcaria Bałtowska” nie znajdziesz. Po jeździe na nartach można bowiem odwiedzić ze swoimi pociechami Wioskę Świętego Mikołaja, w której prowadzone są zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. To będzie również świetne doświadczenie dla samych dorosłych. Podobnie jak odwiedzenie JuraParku i spotkanie z dinozaurami w iście zimowej odsłonie. Jeżeli lubisz adrenalinę na miejscu znajduje się również wypożyczalnia aut 4×4. Pod okiem instruktora całą rodziną lub z paczką znajomych możecie przeżyć niezwykłą off-roadową przygodę!Poza tym, można bardzo miło spędzić czas na naturalnym lodowisku, którego tafla ma powierzchnię 600m2. Chętni mogą umówić się na indywidualne lekcje łyżwiarstwa z instruktorem. Obok stoku znajduje się również górka saneczkowa oraz snowtubing. Osoby spragnione odpoczynku i chwili relaksu, po wielu godzinach spędzonych na stoku narciarskim, mogą skorzystać z bazy noclegowej, która zlokalizowana tuż przy strasach zjazdowych. Zastanawiasz się, gdzie będziesz mógł zjeść zdrowo, ale przede wszystkim smacznie? Zajazd Przystocze oraz Bałtowski Zapiecek oferują pyszne dania na wynos.  „Szwajcaria Bałtowska” to wyjątkowe miejsce na mapie województwa świętokrzyskiego, w którym w bardzo komfortowych warunkach można oddać się pasji jazdy na nartach lub snowboardzie, miło spędzić czas z rodziną, dziećmi oraz przyjaciółmi. Naprawdę warto wybrać się do Bałtowa na zimowy urlop. W tej bardzo urokliwej miejscowości na każdego czekać będzie moc atrakcji! 

Related Articles

Leave a Comment