Home Atrakcje Dubai Parks – największy kompleks parków rozrywki dla dzieci

Dubai Parks – największy kompleks parków rozrywki dla dzieci

by Magda Pinkwart

Jeśli wybierasz się z dziećmi do Dubaju, zarezerwuj czas na Dubai Parks. To olbrzymi kompleks czterech parków rozrywki, w którym za jednym zamachem możesz spełnić kilka dziecięcych marzeń.

Dubaj ma wiele atrakcji dla najmłodszych, nic dziwnego, że według najnowszego raportu Dubai Tourism wśród turystów odwiedzających słoneczny emirat dominują rodziny z dziećmi.

O TOP10 atrakcji w Dubaju dla dzieci pisaliśmy tutaj (KLIK). Są jednak wśród nich takie miejsca, które zasługują na osobny artykuł. Jednym z nich jest Dubai Parks.

Co to jest?

Dubai Parks to gigantyczny kompleks parków rozrywki dla najmłodszych. Ale emocji nie zabraknie tam także dla rodziców. Wśród czterech parków są: Legoland, Legoland Water Park, Motiongate Dubai, Bollywood Parks i łączący to wszystko w jedną całość Riverland.

RIVERLAND

Miasteczko znajduje się w samym sercu Dubai Parks. Jest tu wszystko to, co Dubajczykom podoba się na świecie, więc zamiast jeździć do Europy czy za ocean, zbudowali to u siebie. Chodzi się więc po uliczkach średniowiecznego francuskiego miasteczka, po amerykańskiej ulicy z lat 50-tych, wreszcie można zobaczyć XIX-wieczny włoski pałac położony na wyspie. Stąd można wyruszyć do każdego z parków, poświęconego innej tematyce.

LEGOLAND

I tak Legoland – chyba najbliższy turystom z Europy – to cały świat zbudowany z klocków LEGO. W jego centrum, pod olbrzymią kopułą, znajduje się Dubaj w miniaturze, a także cały arabski świat w miniaturze – naturalnie z LEGO. Jest więc najwyższy budynek świata Burj Khalifa, jeździ dubajskie metro, a z lotniska startują wielkie samoloty w barwach Emirates. Wokół są tematyczne obszary – dla najmłodszych z klockami Duplo, LEGO CITY, gdzie można zrobić prawo jazdy jeżdżąc autem w miasteczku ruchu drogowego, zostać strażakiem albo pilotem. Dla małych odkrywców jest część IMAGINATION a dla rycerzy KINGDOMS z zamkiem, smokami i jeszcze bardziej niż smoki przerażającym rollercoasterem. W sekcji ADVENTURE można pływać łodzią podwodną, albo szukać ukrytego skarbu faraona.

LEGOLAND WATER PARK

Legoland Water Park to dla mieszkańców tego pustynnego regionu wielka atrakcja. Ale dla każdego turysty, który podczas wakacji w Dubaju zetknie się z panującym tu upałem, wycieczka do parku wodnego będzie wielką ulgą. Obiekt jest przeznaczony dla dzieci w wieku 2-12 lat. Można zbudować tu własną tratwę lub pływać po meandrującej rzece, albo zjechać jedną z 20 zjeżdżalni o różnym stopniu trudności. Są podwójne zjeżdżalnie do ścigania się, a także rodzinne, z których zjeżdża się na wielkim pontonie. Dla najmłodszych jest specjalny wodny plac zabaw z wielkim wiadrem wody wylewającej się czasem znienacka na bawiących się gości. Nie wiem dlaczego, ale ten nagły chlust zimnej wody jest zawsze dla dzieci największą atrakcją.

MOTIONGATE DUBAI

Miejsce dla miłośników hitowych produkcji rodem z Hollywood. Najmłodsi będą się świetnie bawić w wiosce Smerfów. Starsi mogą przeżyć przygodę na ulicach Nowego Jorku z Pogromcami Duchów, walczyć u boku Kung Fu Pandy, lub bawić się z bohaterami Shreka lub Magdagaskaru (tak, Król Julian też tu jest). Do tego karuzele, rollercoastery, wodne miasteczko i spokojnie można w filmowym świecie spędzić cały dzień.

BOLLYWOOD PARKS

Tu odnajdą się raczej turyści z Azji, a głównie z Indii, ale przecież i u nas nie brakuje miłośników bajkowego kina rodem z  Bollywood. To pierwszy tego typu park na świecie. W pięciu strefach można doświadczyć emocji inspirowanych najlepszymi hitami Bollywood. Można przespacerować się ulicami Bombaju, albo po malowniczych indyjskich wioskach. Są też pokazy w teatrze Rajmahal, miejscu wystawienia pierwszego musicalu Bollywood w stylu Broadway no i oczywiście wytwórnia filmowa.

Gdzie to jest i jak dojechać?

Kompleks Dubai Parks znajduje się 47 kilometrów od centrum Dubaju. Jedzie się autostradą E11 (Sheikh Zayed Road), obok Dubai Marina i Jebel Ali w kierunku Abu Zabi. Potem należy zjechać zjazdem numer 5 na skrzyżowaniu Dubai Parks and Resorts. Autobusy w kierunku Dubai Parks odjeżdżają z dworca Ibn Battuta od 7:00 do 23:15. Można także dojechać do ostatniej stacji czerwonej linii metra (UAE Exchange) i stamtąd dalej taksówką (około 40 AED). Taksówki w Dubaju są stosunkowo tanie. Można je zatrzymać na ulicy lub zadzwonić na numer Road Transport Authority (042080808). W Dubaju jeździ także Uber i lokalny ekwiwalent Careem. Dojazd z centrum Dubaju powinien kosztować ok. 100 AED, z Dubai Marina ok. 60 AED, a z lotniska Dubai International Airport ok. 120 AED. Taksówki dojeżdżają na VIP Parking & Taxi Center obok French Village. Darmowe shuttle busy dojeżdżają z niektórych hoteli i centrów handlowych, np. Dubai Mall i Mall of Emirates.

Ile to kosztuje?

Można kupić bilety jednodniowe na jeden park, jednodniowe na dwa parki lub dwudniowe na wszystkie parki. Jednodniowy bilet do Bollywood Park kosztuje 175 AED, do pozostałych parków 235 AED. Jednodniowy bilet do dwóch parków kosztuje 285 AED, a dwudniowy na wszystkie parki 495 AED. 1 AED to około 1 PLN. Jeśli kupisz bilet wcześniej przez internet dostaniesz 10 procent zniżki.

Gdzie mieszkać?

Jeśli chcesz dobrze wykorzystać pobyt na zabawę w parkach, szkoda czasu na długie dojazdy. Najlepsza i najbardziej komfortowa opcja (choć nienajtańsza) to pobyt w kompleksie hotelowym Lapita na terenie Dubai Parks and Resorts. To baaardzo dobry hotel z olbrzymim ogrodem, restauracjami basenem i placem zabaw dla dzieci. Po terenie wożą meleksy, którymi dotrzesz do Riverland, a stamtąd do wszystkich parków. Architektura i wystrój jest inspirowany wyspami Polinezji. Można tu naprawdę odpocząć po szaleństwie w parkach rozrywki, a rano, przed, nabrać sił na bardzo bogatym śniadaniu (serio, dawno nie spotkaliśmy nigdzie takiego wypasu). Więcej informacji i ceny znajdziesz na stronie hotelu Lapita. Nam, a szczególnie Wiliemu, bardzo się tam podobało.

Related Articles

Leave a Comment