Home Podróże po świecieAzja Ski Dubai: Najbardziej cool miejsce w najgorętszym emiracie

Ski Dubai: Najbardziej cool miejsce w najgorętszym emiracie

by Magda Pinkwart

Ski Dubai to stok narciarski, park lodowych rzeźb, snow park z torami do szalonych zjazdów na dmuchanych kołach, zorbingu i wyścigów w ratrakach. I najlepsze – mieszkają tu najprawdziwsze pingwiny.

Po szybkim zjeździe ze stromego stoku ubrany w zimowy kombinezon narciarz głośnym szusem hamuje na śniegu tuż koło nas. Potem wskakuje na czteromiejscowy wyciąg krzesełkowy i rusza na górę. Na pośredniej stacji mija drewnianą górską chatkę w alpejskim stylu. To Avalanche Café. Pachnie gorącą czekoladą i herbatą z cytryną i od razu robi się cieplej. Wszystko fajnie, ale przecież jesteśmy w Dubaju, najgorętszym, pustynnym emiracie, a temperatura na zewnątrz to ponad 40 stopni! Jednak wewnątrz Ski Dubai panuje lekki mrozek, dokładnie jak w „normalnych” ośnieżonych górach zimą.

Kolejka krzesełkowa w Ski Dubai.

Ski Dubai ma 5 tras narciarskich, o różnym stopniu trudności i nachyleniu. Najdłuższa trasa ma 400 metrów, ze stromym spadkiem przez ponad 60 metrów, dzięki czemu jest to pierwsza na świecie czarna trasa pod dachem. W ośrodku mogą jeździć narciarze i snowboardziści na każdym poziomie umiejętności. Poza krzesełkowym mają tu dwa wyciągi orczykowe. Dodatkowo snowboardziści mogą ćwiczyć na 90-metrowej rampie do akrobacji. Mimo, że na miejscu są instruktorzy nauki jazdy, my dziecko będziemy uczyć jazdy na nartach dopiero w prawdziwych Alpach, więc póki co stawiamy na atrakcje dla najmłodszych. I to jest bardzo dobry wybór.

Snow Park w Ski Dubai jest największy na świecie. Łatwo się pogubić w tej liczbie atrakcji.

Dla dzieci stworzono Snow Park, który jest największym wewnętrznym parkiem śnieżnym na świecie, ma powierzchnię ponad 3000 metrów kwadratowych. Szalejemy na dmuchanych oponach, rzucamy się śnieżkami i błądzimy po lodowym labiryncie, gdzie w ciemnej jaskini można spotkać lodowe smoki i groźne śnieżne potwory. Chruczek trochę się boi, ale zaraz znów wskakuje w ciemny korytarz. Potem na stok, by zjechać lodowym torem na pędzącej oponie. I jeszcze raz na ratraki!

Przed nami zjazd lodową rynną.

Szaleństwo na ratrakach.

Lodowy pałac. I koniecznie groźny lodowy smok.

Potem przychodzi czas na spotkanie z pingwinami. Za dodatkową opłatą można wejść do zagrody pingwinów i spotkać się z nimi z bardzo bliska. Ale w ramach wejściówki do Ski Dubai można zobaczyć cały pokaz pingwinów zza ogrodzenia. Pokazy pingwinów odbywają się kilka razy dziennie.

Całe rodziny obserwują pokaz pingwinów.

Jak znaleźć się w tak niezwykłym miejscu? Z palącego słońca Dubaju wystarczy wejść do centrum handlowego Mall of the Emirates, które znajduje się przy stacji metra o tej samej nazwie. Klimatyzowanymi korytarzami dojdziemy do Ski Dubai. To naprawdę niesamowite miejsce. To znaczy, byłoby zupełnie normalne pod naszą szerokością geograficzną, ale na środku pustyni robi niebywałe wrażenie.

Penguin March odbywa się kilka razy w ciągu dnia.

Pingwiny pokazują sztuki.

W Ski Dubai panuje stała temperatura -1 czy -2 stopni poniżej zera, po kilkudziesięciu minutach robi się chłodno, mimo że jesteśmy dobrze ubrani w ciepłe kobinezony. No właśnie, bo wcale nie trzeba przywozić do Dubaju swojego sprzętu czy stroju narciarskiego. Wszystko co trzeba – kombinezon, skarpetki i buty, jak również narty i snowboard, dostaniemy na miejscu. Jedyne, co trzeba kupić, to polarowe rękawiczki.

Ski Dubai jest wielką atrakcją dla Emiratczyków, którzy nie widują śniegu.

Jeśli planujesz wizytę w Ski Dubai, przeznacz na nią przynajmniej kilka godzin, najlepiej całe przedpołudnie. Wtedy zdążysz poszaleć na stoku, a dzieci nacieszą się wszystkimi atrakcjami.

O Ski Dubai:

22,500m2 prawdziwego śniegu (to tyle, co trzy boiska do piłki nożnej)
stała temperatura – ok. -1, -2 stopnie poniżej zera
góra do jazdy na nartach ma szerokość 80 i wysokość 85 metrów
5 tras narciarskich o różnej długości i stopniu trudności, najdłuższa ma 400 meterów
strefa do Freestyle
dla dzieci – 3,000m2 Snow Parku ze śnieżną jaskinią i wieżą widokową (największy na świecie)
2 alpejskie kawiarnie
pingwiny 🙂

Ski Dubai jest naprawdę bardzo przestronne.

Godziny otwarcia i ceny:

Niedziela-Środa: 10.00 – 23.00
Czwartek: 10.00 – 24.00
Piątek: 09.00 – 24.00
Sobota: 09.00 – 23.00

Snow Park: 200 (dorośli) i 180 (dzieci) AED
Spotkanie z pingwinami: 335 AED
Bilet na wszystkie atrakcje przez cały dzień: 510 AED
Nauka jazdy na nartach dla dzieci: 200 AED

Podajemy tylko przykładowe ceny, wariantów jest mnóstwo, wszystki znajdziesz na stronie Ski Dubai

Bilety najlepiej zarezerwować z wyprzedzeniem, zwłaszcza na naukę jazdy i spotkanie z pingwinami, bo są najbardziej oblegane. Ale bez problemu kupisz je także na miejscu, w cenę wliczony jest strój narciarski i sprzęt (do niektórych karnetów także polarowe rękawiczki).

Kontakt:

Ski Dubai
Mall of the Emirates
ul. Sheikh Zayed, przy rozjeździe nr 4, wejście przez centrum handlowe
info@skidxb.com
www.skidxb.com

Related Articles

Leave a Comment