Home Hotele Villa Neve w Ustrzykach Dolnych

Villa Neve w Ustrzykach Dolnych

by Magda Pinkwart

Są w Polsce hotele z duszą. W starych murach, odnowionych przez pełnych pasji właścicieli. W takich miejscach zawsze czujemy się wyjątkowo. Zwłaszcza, jeśli są to gościnne zabytki przyjazne dzieciom. Właśnie taka jest Villa Neve w Ustrzykach Dolnych.

 

Ustrzyki Dolne, nazywane są zimową stolicą Podkarpacia. To miasto jest świetną bazą wypadową do najciekawszych atrakcji regionu – na legendarną Wielką Pętlę Bieszczadzką, szlaki górskie i rowerowe, a także do wyciągów narciarskich. Dlatego jeśli planujecie rodzinny wyjazd narciarski w ten region kraju, to blisko do wyciągów, czy na basen w Ustrzykach będziecie mieli z Villa Neve. To butikowy hotel przyjazny rodzinom z dziećmi, świetny dla wszystkich, którzy chcą spędzić czas w Bieszczadach pieszo, na nartach, rowerach czy przejażdżce samochodowej, a po udanym dniu wrócić do przytulnego, wygodnego pokoju.

HISTORIA

To, co najważniejsze w zabytkowych hotelach, które odwiedzamy w ramach cyklu Wakacje z Dobrymi Duchami, to historia. Nocleg w zabytkowym budynku zawsze jest wydarzeniem. Każdy z hoteli ma swoje niezwykłe dzieje zapisane w starych murach, opowiada o losach dawnych właścicieli, pozwala poczuć się wyjątkowo w naszym tymczasowym, zabytkowym domu.

A jaką historię kryje Villa Neve? Jak podaje fragment „Wspominków ustrzyckich” pani Marii Dziurzyńskiej, podczas gdy w Ustrzykach stały nieliczne chałupy z sadami i ogrodami…

„(…) Po roku 1920 stanęła tu po prawej stronie kamienica rodziny Niedziochów. Kamienica była na owe czasy prawie wykwintna, z licznymi balkonami i wykuszami. Pan Franciszek Niedziocha był kominiarzem. Pani Niedziochowa była krawczynią, która obszywała wszystkie panie ustrzyckie. Pracowała 24 godziny na dobę i to dzięki jej pracy powstał ten dom. Było w nim troje dzieci: syn z pierwszego małżeństwa Niedziochy oraz dwie córki, Leona i Janina.”

W 1955 roku na parterze kamienicy utworzono Kolumnę Transportu Sanitarnego, na piętrach mieściły się mieszkania pracowników przychodni i pogotowia. Z czasem pojawiły się garaże dla karetek, warsztat, myjnia – obecnie zaadaptowane na sale konferencyjne Villa Neve. W latach ’90 pogotowie opuściło budynek ze względu na niebezpieczeństwo zawalenia stropów i brak ogrzewania. Przez kilka lat stał pusty i niszczał. W końcu został przejęty przez Skarb Państwa i kilkukrotnie był wystawiany na sprzedaż.

W 2004 roku obecni właściciele kupili zrujnowany obiekt i zaczęli renowację. Generalny remont zakończył się w 2006 roku i w styczniu 2007 roku Villa Neve przywitała pierwszych gości.

POKOJE

Pokoje są przestronne, każdy z nich urządzony w innym stylu i charakterze. Są wyposażone w łazienkę i dostęp do Internetu, mają także miejsce do pracy, przygotowania herbaty i telewizor z płaskim ekranem.

POSIŁKI

Śniadanie, w cenie pokoju, jest serwowane w formie urozmaiconego bufetu. Są deski serów i wędlin, sałatki, pasty, świeże warzywa i dania na ciepło: jajecznica, parówki czy jajka sadzone.

DLA DZIECI

Kącik zabaw dla dzieci.

KONTAKT

Villa Neve
ul. Fabryczna 9
Ustrzyki Dolne
tel: +48 13 461 46 46, +48 668 455 877
e-mail: recepcja@villaneve.pl
pokój 2-osobowy: od 169 zł (niski sezon) do 219 zł (wysoki sezon), dzieci do 4 roku życia śpiący w łóżku z rodzicami – bezpłatnie.

Villa Neve jest zabytkowym hotelem zrzeszonym w ramach projektu Gościnne Zabytki.

Related Articles

Leave a Comment