Home Poradnik Dziecko u lekarza: tej jesieni nie chorujemy!

Dziecko u lekarza: tej jesieni nie chorujemy!

by Magda Pinkwart

Za oknem przejmujące listopadowe zimno i nieprzyjemny deszcz. Mały w nocy miał gorączkę, teraz trochę pokasłuje, ale chce wyjść na spacer. Zastanawiacie się jak chronić małe dziecko w okresie jesienno-zimowych zachorowań? Nie wiecie czy to już ten moment, żeby pójść do lekarza, czy jeszcze leczyć się samemu?

Zapytaliśmy o to jednego z najlepszych specjalistów w Warszawie, specjalistę otolaryngologii, doktora Michała Michalika z Centrum Medycznego MML. Opowiedział nam o tym, jak stosować profilaktykę, by nie doprowadzić do groźnych schorzeń układu oddechowego. Co robić, by dziecko nie było narażone na choroby zatok? Czym jest trzeci migdał? Jak oczyszczać mały nosek? Dowiedzieliśmy się tego wszystkiego i poznaliśmy też nowe amerykańskie trendy w profilaktyce – przyznajemy, trochę zaskakujące, ale jeśli skuteczne, to czemu nie. Zanim sami pójdziecie do lekarza zobaczcie film z naszej wizyty u doktora Michalika i posłuchajcie, jak dbać o maluchy w tym trudnym, jesiennym czasie.

Related Articles

5 komentarzy

Ola Kresowska 13 listopada 2014 - 16:27

Właśnie dotarło do mnie, że moje dzieci ostatnio były przeziębione w 2011 roku! Potwierdzam słowa lekarza – my nie uznajemy jesiennych czapek, rajstop pod spodniami i wszelkich form przegrzewania. Ganiamy bez skarpetek do listopada, a bez czapek i rękawiczek do stycznia. I dzięki Bogu już trzeci rok katary i gorączki omijają nas szerokim łukiem. Zwłaszcza moje młodsze dziecię nie założy za nic czapy, skarpetek i ciepłej kurki, przynajmniej do pierwszych śniegów i mrozów. Najchętniej ganiałaby na golasa cały okrągły rok. I na zdrowie jej!

Reply
Obierz dobry kierunek 13 listopada 2014 - 20:39

ciekawe rady, na teraz jak znalazł!

Reply
Maria Maria 17 listopada 2014 - 09:59

U nas tej jesieni juz 4 razy bylo przeziebienie. Polecam przy smutnych chwilach choroby, umilic sobie czas naszymi wierszykami.
https://m.facebook.com/swiateczne.wierszyki

Pozdrawiam 🙂

Reply
Pierwszy ROK Dziecka w Drodze 31 grudnia 2014 - 23:36

[…] Jesienne pluchy na szczęście nie spowodowały większych problemów zdrowotnych. A to dzięki doktorowi Michałowi Michalikowi, którego znów odwiedziliśmy z kamerą. […]

Reply
Tombud12 14 czerwca 2021 - 13:11

Polecam laryngologa na https://laryngolog.lublin.pl. Świetni specjaliści!

Reply

Leave a Comment