Home Hotele Talaria Resort&SPA – pałac nie tylko dla księżniczek

Talaria Resort&SPA – pałac nie tylko dla księżniczek

by Sergiusz Pinkwart

Talaria jak zamek nad Loarą

Wysokiej klasy hotele w zabytkowych wnętrzach to oczywiście mocny trend na całym świecie. Pod tym względem wzorem dla wszystkich jest francuska Dolina Loary, położona mniej więcej w podobnej odległości od Paryża, co Talaria od Warszawy. Właściciele takich obiektów muszą się liczyć z oczywistymi ograniczeniami związanymi z ochroną zabytków. Nie wszędzie da się zamontować windy. Nie można dobudować dodatkowych pięter, a nie każde pomieszczenie przeznaczone dla dam dworu, kuchcików, czy kamerdynerów, da się przerobić na luksusowe apartamenty. Na szczęście pozostają wozownie, stajnie, pomieszczenia gospodarcze, które można zagospodarować, ale wymaga to inteligentnych, pomysłowych architektów i dużej wiedzy z historii sztuki. Tak czy inaczej, na pewno tańsze jest postawienie dużego hotelu od fundamentów, niż pieczołowity remont i przebudowanie zrujnowanej, historycznej rezydencji.

talaria spa
Talaria odzyskała dawną świetność.
talaria jeziora
Malownicze ogrody pałacu w Talarii.

Chwała tym, którzy podjęli ten trud, a potem wymyślili sposób na to, by zabytkowy hotel utrzymać, bez pogrążania się w długach.

– Nasz pomysł na Talarię to jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni, której nam nie brakuje i przyciągnięcie do Trojanowa klientów, a przede wszystkim klientek, które znajdą tu to, czego nie ma gdzie indziej – mówi Bogdan Talarek. – Dlatego postawiliśmy na kobiety i rodziny. Mamy bardzo rozbudowaną strefę SPA i ogromną przestrzeń wokół hotelu. Nawet przy komplecie gości, pięćdziesiąt osób może mieć wrażenie intymności, spokoju i może odpocząć z dala od zgiełku i tłoku.

W Talarii można zarezerwować pokój w Pałacu lub w Pawilonie Parkowym. Niepowtarzalne wnętrza łączą komfort i nowoczesne detale z odrestaurowanymi meblami i oryginalnymi detalami. Pokoje są bardzo duże, więc gdy przyjechaliśmy tam z dzieckiem, mieliśmy mnóstwo przestrzeni, w której nie przeszkadzało nawet łóżeczko dla Lary (które w hotelu zazwyczaj zajmuje pół pokoju).

pokój w pałacu talaria
Pałacowe wnętrza. Każdy pokój jest urządzony inaczej.
Łazienka w pokoju – przestronna i stylowa.

Ogromną popularnością cieszą się kobiece weekendy, podczas których panie mają do wyłącznej dyspozycji hotelową część w pałacu i strefę SPA. W tygodniu mogą do nich dołączyć całe rodziny, ale od piątkowego wieczoru do niedzieli hotel jest FOR LADIES ONLY.

Pałacowa restauracja serwuje cały wachlarz doskonałych dietetycznych posiłków w stylu wellness. Są też dania typowo polskie – takie jak schabowy, czy pierogi. Ale absolutnym hitem pałacowej kuchni są desery, a zwłaszcza genialna beza podana z musem i owocami. Dumą gospodarza Talarii są nalewki. Przygotowywane osobiście, z dużym znawstwem i pieczołowitością. Koniecznie spróbuj w hotelu nalewki wiśniowej, czeremchowej i doskonałej rabarbarówki.

beza talaria
Na słynne bezy przyjeżdżają do Talarii goście aż z Warszawy.
nalewki talaria
Pasja właściciela Talarii – domowe nalewki.

Dla dzieci, na tyłach pałacu, powstał duży plac zabaw, z huśtawkami, piaskownicą i domkiem na drzewie. Ze starszymi dziećmi warto wybrać się na podglądanie ptaków. Teren wokół Talarii to starorzecze Wisły, pełne oczek wodnych, stawów, i kanałów porośniętych lasem dwumetrowych trzcin. Od wiosny po jesień roi się tu od wodnego ptactwa. Można zobaczyć czaple, żurawie, kormorany czy kobusy. Zdarzają się nawet niezwykle rzadkie bociany czarne. Mieszkają tu także bobry, budujące żeremia, a ślady ich działalności można oglądać podczas spaceru wśród stawów.

plac zabaw talaria
Plac zabaw jest wkomponowany w ogród.
plac zabaw
Lara w domku na drzewie.

Czytaj dalej na następnej stronie…

Related Articles

Leave a Comment