Home POLSKAPodróże po Polsce Kielce – najciekawsze atrakcje stolicy Gór Świętokrzyskich

Kielce – najciekawsze atrakcje stolicy Gór Świętokrzyskich

by Sergiusz Pinkwart

4. Baseny Tropikalne w Binkowski Resort

Kielce mają też nowe atrakcje a najciekawszą z nich są baseny tropikalne Binkowski Resort. Kielczanie ostrzyli sobie zęby na ten niezwykły aquapark już w 2020 roku, ale z powodu pandemii i lockdownu otwarcie przeniesiono na koniec lutego 2021. Byliśmy tam dwa tygodnie po otwarciu i musimy przyznać, że to jeden z ciekawszych aquaparków, jaki widzieliśmy w Polsce. 1200 metrów kwadratowych lustra wody nie robiłoby wrażenia, gdyby chodziło o basen olimpijski. Ale gdy jest to podzielone na wiele różnorodnych basenów z wodą o temperaturze 34 stopni to prawdziwa bajka. Zgodnie z obietnicą, którą niesie nazwa, możemy się tu poczuć jak w tropikalnym raju. Wszędzie mamy naturalną roślinność. Począwszy od siedmiometrowych palm, po kwiaty – wszystko jest naturalne i nasuwające się skojarzenia z luksusowymi resortami na Dominikanie, czy w Egipcie, nie będą zupełnie chybione. 

binkowski resort kielce
Kielce mają nowe atrakcje – Baseny Tropikalne w Binkowski Resort.

Binkowski Resort niczego jednak nie udaje. To po prostu wydzielona część nowoczesnego hotelu. Otwarty jest też na klientów indywidualnych, a przede wszystkim rodziny. Bo dla dzieciaków jest tu chyba najwięcej atrakcji: liczne zjeżdżalnie, armatki wodne i tajemnicze groty z kaskadami ciepłej wody. Egzotyczna rzeka z mocnym nurtem, którą możemy przepłynąć na dmuchanym kole (pojedynczym lub podwójnym). A przy tym baseny są niezbyt głębokie. Ot, żeby przyjemnie było się zanurzyć i mieć w zasięgu wzroku bawiące się na zjeżdżalniach dzieciaki. 

binkowski resort kielce
Lara uczy się pływać w Basenach Tropikalnych w Binkowski Resort.

Możemy też wybrać się do Strefy Wellnes w oddzielnym skrzydle hotelu, gdzie wśród samych dorosłych zrelaksujemy się w jacuzzi, wybierzemy się na baletowo-ekwilibrystyczny rytuał do fińskiej sauny, czy wymoczymy się w ciszy w niewielkim basenie. Właściciele hotelu zapowiadają wkrótce otwarcie drugiego etapu Basenów Tropikalnych. Będzie tam duży basen zewnętrzny z widokiem na Kielce i duża strefa saun, z chyba największą w Polsce sauną fińską, zdolną pomieścić 130 osób. Do tego oczywiście cały kompleks barów i restauracji. Niech no tylko odpuści pandemia, a do Kielc można się będzie wybrać, niczym do Hurghady, na tygodniowe wczasy all-inclusive i spędzać całe dnie w basenie z drinkiem z palemką…

Czytaj dalej na następnej stronie…

Related Articles

Leave a Comment